Podziemny Pejzaż vol. 3 - emiter Soundscape SET - w kinie

Zapraszamy na kolejną edycję Podziemnego Pejzażu z koncertem artysty z Gdańska, EMITERA, przy którego dźwiękach zrelaksujemy się w kinie Rzeszowskich Piwnic.

- sobota 11 czerwca, godz. 20:00
bilety: 20 PLN https://tiny.pl/9bmdr
- niedziela 12 czerwca, godz. 11:00 - warsztaty rodzinne z nagrań terenowych podczas dźwiękowych spacerów - prowadzi Marcin Dymiter (bezpłatne).
https://fb.me/e/2J5fpIMEz

plan:
Sobota, godz. 20:00
- wprowadzenie do field recordingu
- Soudscape SET
- wieczorny spacer dźwiękowy (ćwiczenia) z warsztatem nagrań terenowych dla dorosłych
Niedziela, godz. 11:00
- rodzinny spacer dźwiękowy

Soundscape set

Punktem wyjścia jest prezentacja nagrań terenowych w dialogu z akustycznym kontekstem miejsca. Soundscape set jest dźwiękowym „czytaniem” miasta, jego architektury, polemiką z ideą rozrywkowych live setów granych w przestrzeni publicznej. Odnosząc się do kulturowego idiomu dj’a oraz sound systemu, soundscape set przywołuje kategorię dźwięków „nieobecnych” lub takich, które nie przystają do rozrywkowej konwencji. Każdy soundscape set jest unikatowy, specjalnie przygotowany i merytorycznie powiązany z otoczeniem, architekturą i daną sytuacją. Miasto nie pozostawia „wolnemu” dźwiękowi zbyt wiele przestrzeni.

emiter (Marcin Dymiter) porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej. Tworzy instalacje dźwiękowe, słuchowiska, muzykę do filmów, spektakli teatralnych, wystaw i przestrzeni publicznych. Jest autorem projektu Field Notes, map dźwiękowych i edukacyjnego cyklu muzycznego Tracklista. Prowadzi warsztaty dźwiękowe oraz działania przybliżające ideę field recordingu. Gra w projektach: niski szum, ZEMITER, TRYS SAULES, MAPA oraz innych, efemerycznych formacjach (_N_A__G___R____A_ | EMITER, BAZA).

https://emiter.org/

Marcin Dymiter jest współautorem nagrań do "RZESoundscape", która znajduje się w mediatece Rzeszowskich Piwnic.
www.rzesoundscape.bandcamp.com

Współpracował z artystami wizualnymi i tancerzami: Joanną Rajkowską, Anną Baumgart, Anną Witkowską, Risą Takitą, Magdaleną Franczak, Karoliną Głusiec. Jako niezależny kurator związany z festiwalami Wydźwięki/Resonances (Galeria El, Elbląg), Parkowanie (Gdańsk), mikro_makro (Słupsk, Flensburg), Kronika dźwiękowa (Sopot, teatr Boto), Transvizualia: city sound (Gdańsk-Gdynia) i Control Room (Gdańsk). Jest pomysłodawcą i kuratorem – wspólnie z Marcinem Barskim – projektu „Polish Soundscapes”, pierwszej polskiej wystawy prezentującej zjawisko field recordingu, oraz współtwórcą Instytutu Pejzażu Dźwiękowego.

Współpracuje z artystą wizualnym Ludomirem Franczakiem – wcześniej w projekcie emiter_franczak audio video performance, a ostatnio w ramach działań teatralnych i performatywnych („Erft”, „Odzyskane”, „Życie i śmierć Janiny Węgrzynowskiej”, „Atlas of Sounds”), odpowiadając za muzykę i opracowanie dźwiękowe.
Producent muzyczny. Słuchacz i uczestnik warsztatów muzycznych i warsztatów improwizacji w kraju i za granicą, między innymi prowadzonych przez Le Quan Ninha, Andrew Sharpleya, Johna Butchera, Robina Minarda i Wolfganga Fuchsa. Stypendysta Uniwersytetu Sztuki w Berlinie, finalista konkursu Netmage International Multimedia Festival w Bolonii. Stypendysta Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2011), Fundacji Wyszehradzkiej (2012). Członek Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.




Zobacz także:

11.05

Oko na miasto l cykl spacerów miejskich

więcej ...
04.05

Teatralna Sobota

więcej ...
03.05

Święto Paniagi 2024

więcej ...
01.05

Majówka 2024

więcej ...
24.04

Artformats - twórcze szkicowanie

więcej ...

Kalendarz

MAJ 2024

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.

Logotypy unijne

Logotypy projektu