TANIEC | Cykl obrazów choreograficznych

Cykl obrazów choreograficznych „TRIGGERS”- Europejski Stadion Kultury 2024 

23 czerwca, godz. 19:00, Rzeszowskie Piwnice
udział bezpłatny 

 

Na projekt składa się:

  • Cykl obrazów choreograficznych „TRIGGERS”
  • Interdyscyplinarna Strefa Doświadczania „FARBA/SKÓRA/SZUM”
     

Cykl obrazów choreograficznych „TRIGGERS”  (inspirowany jednym obrazem Marka Rothko), jest rozpisany na ciała, dźwięki, wizualizacje. Projekt jest nowoczesną formą sztuki łączącą visual art ze sztuką nowej choreografii i eksperymentalną sensoryczną przestrzenią dźwiękową. Jest też próbą gry z synestezją kinetyczno-barwną, dąży do zmiany postrzegania funkcji sztuki przez ruch w stronę nauki, fenomenologii percepcji. Każdy obraz stanowi osobną całość – scenografia, tancerz, wizualizacja, muzyka, kostium  Na ekranie w wizualizacji będą wyświetlać się będą teksty w języku polskim i angielskim, dotyczące historii danego koloru.

Scenariusz TRIGGERS powstał na motywach „Sekretów kolorów” Kassii St Clair, „Chromej księgi kolorów” Dereka Jarmana, „Psychika i barwy” Stanisława Popka oraz badań towarzyszących pracy doktorskiej Marty Bury. Tancerze będą ŻYWYMI NOŚNIKAMI BARW 

Poprzez udział w wydarzeniu zaprosimy widza do doświadczania kolorów, poprzez patrzenie, wizualizację, ruch i próbę świadomego czucia: barwa – emocja – pojęcie. Widzowie będą mogli swobodnie przemieszczać się między obrazami performatywnymi i obserwować akcję w ciszy zakładając słuchawki wyciszające.

Wystawa performatywna potrwa około godziny, a w jej trakcie widzowie będą mogą swobodnie wchodzić i wychodzić.

reżyseria Marta Bury
wizualizacje, światła Jakub Hader
kostiumy, obiekty Karina Mińkowska- Pado
taniec, choreografia Maria Martosz, Olga Bury, Piotr Stanek
opracowanie muzyczne Marta Bury
produkcja Fundacja Teatr o.de.la

Interdyscyplinarna Strefa Doświadczania „FARBA/SKÓRA/SZUM” to specjalnie przygotowana strefa doświadczania kolorów. Relaksacyjna atmosfera i piękne wizualizacje/ animacje z głosem lektora objaśniającego znaczenie i oddziaływanie barw na fizjologię i psychikę człowieka. 
Strefa będzie dostępna od 21 - 23 czerwca, w godz. 10:00 -17:00. Udział bezpłatny. 

Łap wydarzenie na Facebooku

Projekt w ramach festiwalu Wschód Kultury Europejski Stadion Kultury 2024

Kalendarz

LIPIEC 2024

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.

Logotypy unijne

Logotypy projektu