Sztuka - sztuka mediów - technologia - przyszłość /spotkanie z Sonią Milewską
Jak media wpływają na świat sztuki? Jaką wartość ma sztuka w epoce cyfrowej?
Zapraszamy na spotkanie z Sonią Milewską!
30 marca godz. 17:00
Darmowe wejściówki: https://bilety.rzeszowskiepiwnice.pl/repertoire/show...
Pojawienie się sztuki [mediów] rzuciło wyzwanie tradycyjnemu światu sztuki. Sztuka medialna łączy różne formy technologii, takie jak wideo, dźwięk i grafika komputerowa, aby stworzyć sztukę, która jest interaktywna i wciągająca. Doprowadziło to do odejścia od tradycyjnych form sztuki, takich jak malarstwo i rzeźba, na rzecz bardziej dynamicznych i interaktywnych form sztuki. Sztuka medialna otworzyła również nowe możliwości dla artystów, aby wyrazić siebie i dotrzeć do szerszej publiczności. Jednak wzbudziła również pytania o autentyczność i wartość sztuki w epoce cyfrowej.
Kurator wydarzenia: Karolina Woźniak
Sonia Milewska – konserwatorka sztuki, badaczka sztuki mediów. Absolwentka Ochrony Dóbr Kultury na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie tematem jej dyplomu był projekt restauracji cybernetycznej rzeźby Senster E. Ihnatowicza. Obecnie w ramach programu MediaArtsCultures bada zagadnienia związane z ochroną sztuki mediów. Interesują ją nowe technologie, żywe archiwa oraz sztuka mediów i jej konserwacja.
Karolina Woźniak - Animatorka kultury, obecnie pracuje w Podkarpackiej Komisji Filmowej. Absolwentka Edukacji artystycznej w obszarze sztuk plastycznych ASP w Krakowie, studiowała malarstwo na tej samej uczelni. Prowadziła Galerię ASP w Krakowie, współpracowała z Galerią Bunkier Sztuki, Estradą Rzeszowską.
 
Wydarzenie zorganizowane przy wsparciu Funduszu na Rzecz Dzieci (UNICEF)

Kalendarz

WRZESIEŃ 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03
04 05 06 07 08 09 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30

Logotypy unijne

Logotypy projektu