Robert & Żaneta Lubera Nie-Bo
Koncert promujący płytę CD "Robert Lubera Nie-Bo"

9 marca godz. 20:00
bilety w cenie 40 zł, znjadziesz tutaj 

Oprócz materiału z płyty w koncercie usłyszymy także piosenki ze wszystkich okresów działalności muzycznej Roberta i Żanety (Sagittarius, The End, Tadeusz Nalepa)
  • Żaneta Lubera - półfinalistka programu The Voice Of Poland, uczestniczka programu Ameryka Expres , autorka piosenek, stypendystka Miasta Krakowa, laureatka World Independent Music Award. Współpracowała z wieloma artystami na szerokim polu gatunków muzycznych. Występowała min. z Patrycją Markowską, Piotrem Nalepą, Mattem Kowalskym, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem, Maciejem Balcarem i wieloma innymi.
  • Robert Lubera - polski muzyk; wokalista, kompozytor, autor tekstów, aranżer, producent, grający m.in. w zespołach Sagittarius, The End, Robert Gawliński ,Artur Gadowski ,Maciej Balcar ,Piotr Nalepa Breakout Tour , Róże Europy , Nie-Bo.
    ----------------------------
Początek działalności to lata osiemdziesiąte, w których był liderem blues-rockowej grupy Sagittarius. Z tym zespołem został laureatem OMPP 84/85 (odpowiednik dzisiejszego "Idola"). Uczestnik festiwalów: Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu koncert "Debiuty 85", Blues TOP Sopot, Jesień z Bluesem, Rawa Blues, Jarocin (występ nagrany przez radiową "Trójkę"), a także Muzyczny Camping w Brodnicy.
Utwory "Deszczowy blues" i "Stary jeep" często gościły na antenie krajowych stacji radiowych, a także znalazły się na pierwszym miejscu listy przebojów Uniwersytetu Columbia w USA.
Sagittarius występował na wielu koncertach w kraju i poza jego granicami. Grał między innymi z Tadeuszem Nalepą. W latach dziewięćdziesiątych założył zespół The End. Zespół ten został laureatem pierwszej edycji przeglądu "Marlboro Rock In '93", a także był uczestnikiem festiwali: Festiwal Piosenki Polskiej Opole '90 koncert "Premiery", Jarocin '93. Zespół wydał debiutancki album The End i był supportem zespołu Wilki w czasie trasy koncertowej promującej album Przedmieścia. Nagrał również dwa teledyski do utworów "Zaczynam od nowa" i "Inny świat".
W 1993 roku rozpoczął współpracę z Robertem Gawlińskim. Z liderem zespołu Wilki nagrał płyty Solo oraz Kwiaty jak relikwie. W trakcie czteroletniej współpracy wiele koncertował między innymi w USA, nagrał dwa koncerty telewizyjne, czterokrotnie występował na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.
W 1997 rozpoczął działalność koncertową w solowym projekcie Artura Gadowskiego. Brał udział w licznych koncertach, programach telewizyjnych, a także poprzedzał solowy koncert gitarzysty zespołu Queen, Briana Maya.
W 1999 napisał muzykę do spektaklu pt. Błysk rekina w reżyserii Jerzego Fedorowicza rozpoczynając tym samym współpracę z Teatrem Ludowym w Krakowie[. Spektakl ten do tej pory oglądało osiemdziesiąt tysięcy widzów. Następnym teatralnym przedsięwzięciem była Minnesota Blues. To napisana przez legendarnego lidera Oddziału Zamkniętego Krzysztofa Jaryczewskiego autobiografia. Spektakl z muzyką graną na żywo przez zespół Roberta, Nie-Bo, oglądało dwadzieścia tysięcy widzów.
Skomponował i nagrał piosenkę do filmu Krugerandy, z Maćkiem Stuhrem w roli głównej
Ma również na swoim koncie udział w filmach Anioł w Krakowie i Zakochany Anioł a wraz z zespołem Nie-Bo w serialu telwizyjnym "Majka" (TVN)
Jako lider krakowskiej grupy Nie-Bo koncertował u boku m.in. Piotra Nalepy, Macieja Balcara, Eweliny Flinty, Ewy Bem, Krzysztofa Zalewskiego ,Macieja Maleńczuka , Wojtka Waglewskiego , Piotra i Wojtka Cugowskiego , Patrycji Markowskiej , Małgorzaty Ostrowskiej .
W 2007roku rozpoczyna współpracę z Piotrem Nalepą w projekcie Potr Nalepa Breakout Tour . To ponad trzysta koncertów pamięci Tadeusz Nalepy i Miry Kubasińskiej zagranych między innymi w USA Austrii Niemczech Czechach. Dwadzieścia z nich to koncerty z orkiestrami symfonicznymi . Jeden z nich odbył się w legendarnym Teatrze Copernicus w Chicago . Kolejny warty wyróżnienia koncert odbył się w studiu koncertowym Polskiego Radia i był transmitowany na antenie "Trójki". Razem Z Piotrem Nalepą jest kuratorem festwalu "Rzeszów Breakout Days".
W 2011 koncertuje z zespołem Nie-Bo wraz z Maciejem Balcarem promując jego najnowszą płytę "Ogień i woda" oraz w 2012 album "Live Trax 12". 27 grudnia 2011 z okazji 50-lecia nadania praw miejskich zagrał w Nowej Dębie benefisowy koncert zespołów Sagittarius, The End i Nie-Bo. Album z tego koncertu (DVD+CD) został wydany w grudniu 2012. W roku 2016 nagrywa płytę z zespołem Sagittarius pt :"Sagittarius Blues Rock Band" której premiera odbywa się w Chicago .
 
 

Kalendarz

KWIECIEŃ 2024

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.

Logotypy unijne

Logotypy projektu