Kotula patrzy na getto rzeszowskie l Oko na miasto

Kotula patrzy na getto rzeszowskie, czyli kolejna odsłona cyklu Oko na miasto 

3 lipca o godzinie 18:00, miejsce zbiórki: Plac Wolności – pomnik Józefa Piłsudskiego  
udział bezpłatny
dostępność: udział tłumacza Polskiego Języka Migowego 



Getto rzeszowskie dla społeczności żydowskiej było prawnie uregulowanym przymusem. Ludzie tam uwięzieni byli byli wszelkich praw, a co najgorsze, praw ludzkich. Byli uwięzieni na skrajnie małym terenie, który uwzględniał 24 ulice, 2 place, kilka bram wejściowych i to wszystko. Panował tam głód, choroby, permanentny terror, a każdy dzień stawał się niepewny. Temu wszystkiemu przyglądał się - bo innego wyboru nie miał - Franciszek Kotula, rzeszowski historyk regionalny, muzealnik, pisarz i dziennikarz, który w latach wojny i okupacji niemieckiej prowadził dziennik. W dzienniku tym skrupulatnie zapisywał funkcjonowanie getta rzeszowskiego. Oprowadza: Jakub Pawłowski.

Kalendarz

CZERWIEC 2026

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05 06 07
08 09 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Strona WWW używa plików cookie

Przejrzystość jest dla nas ważna! Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób i dlaczego wykorzystujemy Twoje dane osobowe. Pamiętaj, że masz pełną kontrolę nad ich konfiguracją - możesz dopasować ją do swoich potrzeb i preferencji.

Logotypy unijne

Logotypy projektu