Rzeszowskie Piwnice - logo

Bilety
Nadchodzi jeden z ostatnich w 2022 roku koncertów w Rzeszowskich Piwnicach! Przedświątecznie zapraszamy
pod naszą scenę, gdzie przestrzeń wypełnią dźwięki elektroakustyczne.
Zagrają:
  • Postman
  •  Gerard Magnus Band
czwartek 15 grudnia, godz. 20:00
WSTĘP BEZPŁATNY
 
Postman (UA)
Postman, a właściwie Kostiantyn Pochtar, co po ukraińsku oznacza ni mniej ni więcej a Kostiantyn Listonosz, jest ukraińskim muzykiem, multiinstrumentalistą i songwriterem. Swoje życie dzieli między Kijów i Wrocław. Postman jest reprezentantem nowej fali, która zrodziła się
w Ukrainie po Rewolucji Godności w latach 2013-2014. Korzeni jego twórczości należałoby szukać w latach 60-tych, jednocześnie jego muzykę możemy nazwać nowoczesnym miejskim folkiem - w najlepszym tego słowa znaczeniu.
Chociaż podczas występów na żywo gitara akustyczna jest jego głównym medium, nagraniom studyjnym nie brakuje ornamentyki - okraszone są elementami folk-rocka, psychodelicznego rocka i baroque popu. Postman ma za sobą setki koncertów w kilkunastu europejskich krajach. Grał jako support przed Warhaus, Seafret, Flunk, Pustkami, Happysad, Lao Che czy duetem Paula i Karol, gościł na wielkich festiwalach.
Swoje koncerty prowadzi w języku polskim a jest mistrzem opowieści – potrafi rozbawić do łez, ale też wzruszyć i dać do myślenia.
 
GERARD MAGNUS BAND (PL)
Projekt GERARD MAGNUS BAND, powstał w 2020 r. z inicjatywy Tomasza Rzeszutka (Gerard Magnus), lidera rzeszowskiej formacji Jesus Chrysler Suicide, który zaprosił do współpracy "czterech najlepszych rockowych bandziorów z okolicy".
Punktem wyjściowym do powstania tego projektu stała się chęć stworzenia akustycznych wersji numerów JCS wybranych z 30-letniego okresu działalności tego zespołu.
Próbkę możliwości GMB można posłuchać tutaj, na przykładzie numeru stworzonego w okresie "schizovirusowym".
https://www.youtube.com/watch?v=b0HzMduDml0

Skład GMB:
Gerard Magnus - wokal, gitara akustyczna
Stan Denko - bas
Taras Balkon - perkusja
Zawał - gitara elektryczna
Abart Teuflish – gitara akustyczna
https://www.facebook.com/GerardMagnusBand
Przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF)

Kalendarz

LUTY 2023

Pn Wt Śr Cz Pt Sb Nd
01 02 03 04 05
06 07 08 09 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28

Logotypy unijne

Logotypy projektu